1 2 3 4 5 ~ »» ~ Poslední

Zaniklé květinové hodiny v Chomutově

28.5.2017 20:07:00 | Accutron
Počet komentářů: 0
Počet zhlédnutí: 262
Na rozdíl od Poděbrad, nebo Nového Města nad Metují kde květinové hodiny fungují dodnes se bohužel totéž nedá říci o těch z Chomutova. Přestože byly zbudovány ve 20. letech minulého století a tudíž byly v Československu první, dnešních dní se bohužel nedočkaly.

Továrna na hodiny JOSEF TESAŘ Brno-Žabovřesky

3.4.2017 11:36:36 | Accutron
Počet komentářů: 0
Počet zhlédnutí: 1270
Vznik poválečného hodinářského průmyslu v Československu byl založen v první fázi na znárodnění hodinářských továren v německém držení. Následující fáze spočívala ve znárodňování hodinářských firem v českém držení a zakládání nových podniků. Největším, ryze českým, výrobcem po druhé světové válce byla „Továrna na hodiny Josef Tesař“ z brněnských Žabovřesk. Vzhledem ke skutečnosti, že některé výrobky této firmy se ještě dalších více jak deset let po znárodnění objevovaly ve výrobním sortimentu národního podniku Chronotechna, stojí za to připomenout si v krátkosti její historii a výrobky.

Synchrograf

12.10.2016 11:22:03 | Accutron
Počet komentářů: 0
Počet zhlédnutí: 401
Kromě budíků a hodin se v národním podniku Chronotechna Šternberk vyráběla i celá řada přístrojů, které se běžnému spotřebiteli nikdy nedostala do rukou. Kromě elektromechanických registračních pokladen, samočinných uvolňovačů padáků apod. to byl i přístroj, který se jmenoval Synchrograf.

Stojánky pro strojky náramkových hodinek

20.9.2016 11:42:26 | FTo
Počet komentářů: 2
Počet zhlédnutí: 630
Řada sběratelů si chce doma vystavit kromě kompletních hodinek i samotné strojky. Vždy však narazí na problém jak to udělat, aby stojánek byl stabilní, nic nezakrýval a navíc vypadal profesionálně. Pro ty z vás, kteří máte zručné ruce a elán zkoušet nové věci je určen tento článek.

CHRONOTOULKY, část VI. – Květinové hodiny v Novém Městě n/M.

30.5.2016 9:31:52 | Accutron
Počet komentářů: 0
Počet zhlédnutí: 605
V Novém Městě nad Metují je řada pamětihodností, které bereme za samozřejmou součást města. Denně okolo nich chodíme a ani nás nenapadne si položit otázku, kdo stál u zrodu tohoto díla, případně kdy a proč vzniklo. Květinové hodiny na náměstí Republiky patří mezi tyto neprávem opomíjené objekty. Pro většinu obyvatel Nového Města nad Metují jsou zde odjakživa a nic zajímavého v nich nespatřují. Opak je však pravdou! V Čechách se jedná o ojedinělý městský dekorační objekt. Existují pouze dvoje. Tyto a v Poděbradech.

Baselworld 2016

23.4.2016 16:40:42 | Accutron
Počet komentářů: 0
Počet zhlédnutí: 713
Na hodinářský veletrh do Basileje jsem poprvé vyrazil v roce 1993. Byl to pro mne tehdy šok. Do té doby jsem si neuměl představit, že je možné na jednom místě prezentovat tak obrovské množství hodinek a šperků. Vždyť jen katalog blížící se svojí velikostí Codexu gigas vážil několik kilo, a kdo si ho neuváženě koupil ráno při vstupu na výstaviště v odpoledních hodinách hořce litoval, že s tím nepočkal na závěr své návštěvy. Přestože se za více jak dvacet let řada věcí v Basileji změnila, i nadále si tento veletrh drží ve světě hodinek primát. Zde je několik postřehů z letošního ročníku výstavy BASELWORLD 2016.
1 2 3 4 5 ~ »» ~ Poslední
Hodiny PRIM Hodiny PRIM Hodiny PRIM
cz en