Čistenie ciferníku hodiniek Prim

Čistenie ciferníku hodiniek Prim

Příspěvekod mike56 » stř 26. dub 2017 12:56:31

Dobrý deň,
nakoľko som len začiatočník čo sa týka zbierania hodiniek a celkovej ich opatery, chcel by som sa s Vami poradiť mimo iných vecí aj ohľadom čistenia ciferníku respektíve ručičiek. Sú na to nejaké špeciálne postupy, udelátka, techniky a podobne? Viem, že sú veci, ktoré si sám nespravím a musia ísť k dobrému hodinárovi, ale toto by môhla byť vec, ktorú by som zvládol aj sám, nie? Veľmi pekne ďakujem za rady!
Michal
mike56
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 26. dub 2017 12:49:17

Re: Čistenie ciferníku hodiniek Prim

Příspěvekod FTo » sob 29. dub 2017 7:45:52

Dobrý den,
zde je má zkušenost s pokusem o vyčištění číselníku. Jedná se o plastický číselník – šupináč, na kterém byla vrstva „zažraného" prachu a místy i naschlá barva či modelína. Vyčištění jsem se pokusil provést tyčinkou s vatou na konci abych nepoškodil barvu. Místy byla špína ale natolik zažraná do barvy, že jsem přes povrch přejížděl delší dobu. Bohužel došlo k lokálnímu vyleštění barvy a tím znehodnocení číselníku – patrné mezi 2. a 3. hodinou, více mezi 5. a 6. hodinou. Nepoužil jsem vodu ani žádný čístící prostředek – pouze suchou vatu. Špínu se tedy podařilo odstranit, ale za cenu znehodnocení laku. Modelínu, či barvu usazenou v rozích drobných výstůpků (šupinek) jsem se pokusil odstranit dřevěným párátkem – to při velmi jemné práci šlo. Nicméně opět hrozí sloupnutí barvy.

Obrázek
FTo
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 09. dub 2015 20:47:35


Zpět na Antik-Prim

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků